POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK İZOLASYON

POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK İZOLASYON

Poliüretan Sprey Köpük İzolasyon Yalıtım

Konforlu bir yaşam 20-22 derece sıcaklıkta mümkündür. Kışın ve yazın mekanlar arası ısı transferi olmaktadır bu durum enerji kaybına neden olur. POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK %97 kapalı hücre yapısında olup en düşük ısı iletkenlik kat sayısı ile ısı köprüsü oluşturmadan yapılarda %60’a varan enerji tasarrufu sağlar. Bu özellikleri ile bilinen en kaliteli ısı yalıtım sistemidir.
POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK İle yapılan izolasyon % 97 kapalı hücre yapısı ile yangına dayanıklı olup ateşi taşımaz veya damlama yapmaz. Benzin, madeni yağ gibi kimyasallardan etkilenmeyip can veya mal kaybını en aza indirir.

Günoğlu Yapı

Yapıya nüfuz eden su veya nem, betonların ve trapez saçların bozulup çatlamasına ve yapı demirlerinin paslanmasına yol açıp taşıma kapasitelerini kısıtlar.Binanın en ufak noktalarına nüfuz edip genleşerek sertleşen su geçirmeyen nem, terleme, küf yapmayan difüzyona uğramayıp yapı malzemelerinde paslanmayı ve çürümeyi engelleyip bu nedenle ömrünü uzatan POLİÜRETAN sprey köpük ile yalıtım yapılmalıdır. Yalıtımsız binalarda kullanılan enerjinin büyük kısmı boşa harcanmaktadır. Bu enerjiyle evlerimizin içini ısıtmaya çalışırken dışarıyı da ısıtmaya çalışmaktayız . Bu paranın boşa harcanmasına ve enerji konusunda dışa bağımlılığımızın artmasına sebeptir. Örneğin, Avrupa’da yaklaşık 160 milyon binanın ısı yalıtımı kullanılması, enerji tüketimini %60, COemisyonunu %36 düşürmüştür. Binaların karbon salınımını düşürmek için yalıtım bu nedenle çok önemlidir.

Sprey Poliüretan Köpük Nerelerde Kullanılır?

Binalarda poliüretanın en önemli uygulaması yalıtım sistemidir. Poliüretanın küresel ısınmaya yol açan karbon emisyonlarını azaltmasında; kolay  uygulanabilir, uzun ömürlü ve güvenli bir yol olarak  kabul edilir. Poliüretan soğuk havalarda önemli ölçüde ev ve ofislerde ısı kaybını azaltır. Yaz aylarında binaları serin tutmak için önemli bir rol oynar, bu da klimalara daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelmektedir. Afyonkarahisar’da yalıtım ve izolasyon (sprey poliüretan köpük) için en doğru adres Günoğlu İzolasyon 0532 565 15 39 Poliüretan Sprey Köpük.

Genel olarak kullanım alanları;

  • Çatı araları
  • Bodrum tavanları
  • Besihaneler ve Hayvan barınakları
  • Tavuk çiftlikleri
  • Bina kör cepheleri
  • Trapez saçlar
Poliüretan Sprey Köpük İzolasyon Yalıtım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
Open chat
merhaba size nasıl yardımcı olabilirim