ÇATI YALITIM

ÇATI YALITIM

Çatı yalıtım köpük izolasyon

Çatı İzolasyonu : Binalarda yapısal olarak dış etkenlere maruz kalan kısım çatılardır. Yüksek ısıya, soğuğa, ıslak ve kuru koşullara veya fırtına ve kış koşullarına dayanıklı olmalıdır ve uzun yıllar sağlam kalmalıdır. Sprey poliüretan köpük diğer ısı yalıtım malzemeleri olan strafor, cam yünü, taş yünü ve izocam ile kıyaslandığında son teknoloji olan sprey poliüretan köpüğün ısı iletkenlik kat sayısı 0.020 ile en iyi  yalıtım malzemesidir.

Püskürtme Poliüretan Köpük

Sprey poliüretan köpük malzemesinin düşük bir kalınlıkla son derece düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtım performansı, hem zaman hem de para olarak maliyetli olan çatı alanlarının ısı yalıtımı uygulamalarına olanak sağlamaktadır. Püskürtme poliüretan köpük, zahmetli kesme ve monte etme işlemlerine gerek olmadan ahşap çatı kirişlerinin arasına veya beton zemin üzerine yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür.

  • Hava geçişini engeller.
  • Su yalıtımı ve ses yalıtımına olanak sağlar.
  • Böcek, haşere barındırmaz ve anti bakteriyeldir.
  • Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.

Üzeri açık, kapalı çatılar,  veya  yenilenen çatılarda uygulanabilir.

Poliüretan köpük diğer yöntemlere göre avantajları ise daha verimli ısı yalıtımı sağlamasıdır. En düşük ısı iletim katsayısı sayesinde var olan en etkili ısı yalıtım yöntemidir. Uygulandığı yüzeyde tam yapışma sağlar ek yapıştırıcı gerektirmez. Yağmur suyu veya güneş etkisi ile bozulmaz ve yüzeyden ayrılmaz. Mekanik bağlantıya ihtiyaç duymadan yüzeyde kalır. Üzerinde sıvalı ve alçıpan gibi kaplamalar yapılarak estetik tasarıma olanak sunar. Uzun kullanım ömrü sayesinde zaman fiyat kapsamında en ekonomik çözümdür. Esnek yapısı sayesinde yapı ile hareket ederek çatlama yapmaz ve ısı köprüsü oluşturmaz. Belirli seviyeye kadar ses yalıtımına yardımcı olduğu için gürültü yayılımının engellenmesinde katkı sağlar.

Çatı arası yalıtım köpük izolasyon

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
Open chat
merhaba size nasıl yardımcı olabilirim