AHIR ÇİFTLİK

AHIR ÇİFTLİK

Ahır çiftlik hayvan barınakları için poliüretan köpük izolasyon yalıtım

Hayvan barınaklarında ısı yalıtımı işlemleri ters tavan uygulaması olarak iç cepheden yapılmaktadır. Poliüretan köpük ısı yalıtım malzemesi ile yapılan ısı yalıtım uygulamalarında maksimum verim sağlanır. Poliüretan iki komponentli bir malzemedir ve ısı yalıtım değerleri olarak dünyadaki en etkili malzemedir.

Hayvan barınaklarında nem dengesini sağlamak için yalıtımda nefes alabilen Poliüretan köpük kaplama yöntemini tercih ettiğinizde ısı yalıtımı sağlarken nem dengesini de kolayca kontrol altında tutabilirsiniz

Özellikle yumurta ve tavuk çiftliklerinden maksimum verim almak için hayvanların ideal yaşam koşulları sağlanmaktadır. Aşırı sıcak ya da aşısı soğukta hayvanların yemlenme düzeni bozulmaktadır. Sonuç olarak ürün verimi de azalmaktadır.

Tüm yüzey kaplamalarında ek yeri oluşturmayan poliüretan sayesinde ısı köprüleri oluşmaz veya ısı dengesini korumak için kullanılması gereken enerji miktarı azalır.
 Hayvan barınaklarında ve ahırlarda yapılan ısı yalıtımı sayesinde yavrular daha hızlı bir şekilde olgunluğa erişir, olgun hayvanlarında verimleri artar.

Ortam ısı ayarının muhafaza edilmesi için daha az enerji harcamanız gerekir. Böylece enerjiden tasarruf edeceğiniz gibi ürün veriminiz artar.

Poliüretan ısı yalıtım kaplaması kullanım ömrü sayesinde en uygun maliyetli yalıtım çözümüdür.

Hayvan barınaklarında en büyük problem olan terleme sıkıntısı ancak sprey poliüretan köpük uygulaması ile giderilebilir.gerekir. Kışın üşüyen, yazın terleyen hayvanların verimlerinde ciddi düşüşler görülür ortam şartlarına kavuşması ısı yalıtımı ile mümkündür. Sprey poliüretan köpük uygulaması çiftliklerin atermit, sac, trapez çatılarının altında ters tavan yüzeyine sıklıkla uygulanır. Aynı zamanda korozyona uğrayan sacların ve profillerin ömürlerinin uzamasına yardımcı olur. Ortam sıcaklığını istenilen ısı derecesinde muhafaza ettiğinden dolayı içerideki hayvanlara konforlu bir yaşam alanı sunar. Et ve süt ürünlerinde %30 daha fazla verim alındığı veterinerlerin araştırmasında tespit edilmiştir.

Poliüretan Hayvan Barınakları Yalıtımı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA
Open chat
merhaba size nasıl yardımcı olabilirim